PROSLAVLJEN DAN ŠKOLE 2019.

Danas, 29. svibnja 2019. godine proslavili smo 71. rođendan. Bogat program pripremljen je i za ovogodišnji Dan škole kao i za prošlogodišnji  jubilarni Dan škole, kada smo obilježili 70 godina rada i postojanja. 

Program ovogodišnjeg Dana škole započeo je finalnim utakmicama školskog nogometnog turnira učenika VIII. i IX. razreda. Održana je i „Mala olimpijada” (skakanje u vreći, trčanje oko čunjeva, vojničko trčanje, nošenje loptice u žlici, vođenje lopte oko čunjeva, šareno kuglanje, ples s balonima, potezanje konopa). 

Svečani program učenika i djelatnika naše škole održan je u športskoj dvorani . Današnji program započeli smo pjesmom „Nek živi ljubav”, a izveo ju je zbor uz pratnju nastavnice Vesne Kegelj. 

Škola je, kažu najljepše doba, sve od rođenja pa do groba.”, a svoje stihove o školi izrekla nam je učenica II.a  razreda Blanka Andrić recitacijom „Škola je...” Učenici recitatorske sekcije viših razreda predstavili su nam se recitalom „Zapis o zemlji”. Plesna skupina trećih razreda  pod vodstvom učiteljice Irene Barbić plesnom točkom „Kad Anine noge gaze” pokazali su da „Nema dobre ni loše djece. Ima samo obeshrabrene ili ohrabrene.” 

Učenica  V.a razreda Mihaela Nikolić izvodi recital „Moja škola”. Narodna poslovica glasi „Tko želi nešto naučiti, naći će način; tko ne želi naći će izliku.” Učenici dramske sekcije viših razreda izvode igrokaz „Pazi, jezik je najjače oružje.” Skladbu „When the Saints Go Marching In” izveli su  članovi sekcije Mala škola puhača uz pratnju ravnatelja škole Josipa Popovića. Učenici prvog razreda izveli su plesnu točku „Šaputanje”. Učenici viših razreda izveli su recital pod nazivom „Svome sinu kao testament” te nam ovom prigodom poslali snažnu poruku, a to je: „Ono što više vrijedi nego svi kraljevi i sve slave – BIT ČOVJEK, SINE MOJ!” Kako u našoj školi učimo, pjevamo, igramo i sviramo, učenici I.b razreda za nas izvode plesnu točku „Učim slova”. Učenici IV. I V. razreda ritmičke sekcije pod nazivom „Violetta” izvode svoju plesnu točku. Učenice Monika, Vanja i Stela izrekle su nam svoje „Šale o školi”. 

Nakon bogatog programa došli smo i do najsvečanijeg dijela današnjeg programa, a to je dodjela diploma učenicima koji su osvojili prvo, drugo i treće mjesto  na školskim natjecanjima. Diplome i nagrade  učenicima uručio je ravnatelj škole. 

S predivnim zvucima pjesme „Vjeruj u ljubav”, koju nam je za kraj također izveo zbor priveli smo našu školsku priredbu kraju. 

Program smo završili prezentacijom izvannastavnih aktivnosti (robotika, prva pomoć, kultura življenja, kreativna sekcija i izložbom likovnih radovi naše učenice Nikoline Popović).

Zahvaljujemo se svim gostima na radosti druženja i toplim osmjesima, razigranim i raspjevanim učenicima, učiteljima na požrtvovnosti i odanosti poslu, roditeljima na redovitom dolasku u školu i poticanju svih nas da budemo što bolji. 

Posebno se zahvaljujemo našim dragim gostima koji su svojom nazočnošću uljepšali današnji susret.

Program pripremili: Vesna Kegelj (zbor), Sanda Grabus (dramsko – recitatorska sekcija nižih razreda), Valentina Ivančić i Jelena Rajić (dramsko – recitatorska sekcija viših razreda), Irena Barbić (ritmička sekcija II. i III. razred), Izabela Marijolović (ritmička sekcija III. i IV. razred), Katarina Biljaka i Ivana Čato (dramska sekcija učenika od VI. do VIII. razreda), Josip Popović (mala škola puhača),Vesna Znahor i Tijana Hrgić (ritmička – I. razred), Brana Đurović-Puljić. Fotografije: Multimedijalna sekcija i učenica Petra Matošević.

,,Najljepše je kad odrasteš,
a ostaneš dječji stvor,
pa svi misle da si velik
zato što si profesor.“

Hvala lijepa!

Više fotografija možete pogledati ovdje.

Nastavnica: Ivana Matić

 

 

 

 

Tražilica